golf-Norge rundt//
Det skjer flere ting på Stjørdal Golfklubb
Bygger nytt hus til maskiner, robotklippere og ny ballautomat på vei.

Det skjer en del på Stjørdal Golfklubb om dagen, og mye nytt skal det bli på golfklubben framover. Det eneste minuset er at deres ballautomaten ikke vil være mer samarbeidsvillig. Den har sett sine beste dager.
Rangen har vært åpen i litt over en uke nå og er godt besøkt. Dessverre har ballautomaten fått problemer da den er koblet på vann og fått skader de nettene det har vært frost. Vi har utfordring med at den gir ut det dobbelte antall baller de fleste ganger, noen ganger bare halvparten. Som det ser ut er det ikke noen god løsning å reparere, og vi har bestilt ny ballautomat med dobbel så stor kapasitet. Et annet system som ikke er sårbar for ødelagte baller som kan sette seg fast osv. Denne blir bygd nå i Nederland og forventes installert i månedskiftet april/mai, skriver golfklubben.
Samtidig som Stjørdal Golfklubb bytter maskin benytter de også muligheten til å bygge nytt hus til maskinen og robotene. Den gamle ballboden har fått medfart i vinter og er ikke dimensjonert for all trafikken som er på rangen.
Det vil også komme nye mål på rangen og klipte greener som man kan sikte på. I løpet av april vil Trackman slippe den endelige versjonen av golfbanen, og man kan da spille en runde på rangen, skriver de videre.
Nå venter de veldig på mai-måned, hvor det meste skal være i orden.