golf-norge rundt//

Kristiansand GKs nye golfhull tar form

Golfklubbens nye hull 4 blir liggende fantastisk.

Arbeidene er i full gang på det nye hull 4 og bildet er tatt mot slutten av 2024 slik at de dag har kommen god del lenger.
Publisert

Det er nå gått vel ett år siden Kristiansand Golfklubb startet opp grunnarbeidene på det nye hullet. Det som etter hvert skal bli hull 4, og mye tyder på at det skal bli et veldig vakkert golfhull. Selv om hullet ikke blir veldig langt, vil det fort kunne by på litt utfordringer, skriver Kristiansand Golfklubb på sin hjemmeside.

Arbeidet har pågått litt innimellom alt annet, men tidligere i høst gjorde de seg i all hovedsak ferdig med de tyngste grovarbeidene. Målet var at de kunne komme såpass langt at det var mulig å starte arbeidet med å frakte masser inn til hullet.

For å unngå skader på banen, var Kristiansand Golfklubb avhengig av enten tele i bakken eller en god og tørr bane. De har hatt noen dager med frost, slik at det var nok tele i bakken til å frakte litt masser inn i området. 

Kristiansand Golfklubb skriver videre frostperioder er viktig for å frakte ytterlig masser inn på hullet. Det er også blitt arbeidet med å rydde litt skog rundt hullet slik at solforholdene skal bli best mulige for gressveksten. I tillegg bidrar jo dette til at det blir en fantastisk utsikt over Sukkevann.

Powered by Labrador CMS