golf-norge rundt//

Selje Golfklubb klar for flere forandringer

To utslag skal flyttes, bunkere skal renoveres, men nytt klubbhus er drømmen.

Selje Golfklubb har fått 50 000 kroner fra Sparebank Vest stiftelsen til å rehabilitere alle bunkerne.
Publisert

Selje Golfklubb står foran flere forandringer og utbedringer før og under golfsesongen 2025. Dugnadsgjengen er i gang med forberedelsene for en ny sesong.

Renovering av 9 hulls banens bunkere blir en viktig del av det som skal gjøres. De har fått 50 000 kroner fra Sparebank Vest stiftelsen, slik at dette kan bli gjennomført. Dette vil helt klart oppgradere golfbanen.

- Det er klart at utslaget på hull 1 vil bli flyttet tilbake dit det opprinnelig var. Golfhullet blir omtrent 100 meter lenger, forteller styreleder i Selje Golfklubb Andreas Teigen til Fjordenes Tidende.

Han legger ikke skjul på at den store drømmen for golfklubben, er å få et nytt klubbhus. Det står helt klar øverst på klubbens ønskeliste, men den er ikke direkte på prioriteringslista foreløpig, sier han videre til avisa.

Powered by Labrador CMS