SKADET IGJEN//

Woods har røket akilles – går glipp av Masters 

En skadeforfulgt Tiger Woods (49) er ute på ubestemt tid med en avrevet akillessene.

Tiger Woods varmer opp under Masters i 2023. Etter en akillesskade i trening blir han dessverre ikke å se på Augusta i år.
Publisert Sist oppdatert

Skadene har vært mange og alvorlige gjennom årene – og spørsmålet er hvor lenge Tiger Woods kan holde det gående på golfbanen, iallfall på høyeste nivå.

Den 15-doble majorvinneren annonserte tirsdag at han har røket venstre akillessene under trening. Han gjennomgikk en operasjon tirsdag morgen for å reparere senen, og det er uklart når han vil være tilbake i spill.

Han mister garantert Masters i april, en turnering han vant så sent som i 2019. Og trolig er han ikke tilbake i aksjon før i desember.

En skarp smerte

«Da jeg begynte å intensivere treningen og øktene mine hjemme, kjente jeg en skarp smerte i venstre akillessene. Det viste seg å være en totalruptur av akilles,» skrev Woods i en uttalelse på sosiale medier.

Den samme meldingen forteller at Dr. Charlton Stucken ved Hospital for Special Surgery i Flordia fikk ansvaret for å reparere den røkte senen. 

«Operasjonen gikk fint, og vi forventer full restitusjon,» uttaler legen, mens Woods takker for støtten og opplyser at han nå er hjemme igjen og fokuserer på restitusjon og opptrening.

For å underdrive: Dette er ikke det første inngrepet Woods har måttet gjennomgå de siste årene. Bak seg har han både avrevne korsbånd, ryggoperasjoner og bilkrasj som nær kostet ham livet. I september i fjor gjennomførte han enda en ryggoperasjon og har ennå ikke spilt en turnering på PGA-touren denne sesongen. 

Trolig langt avbrekk

Han har riktignok deltatt i fire TGL-matcher og var forventet å spille The Masters neste måned, men må nå bruke tiden på rehabilitering.

En rask tilbakekomst virker urealistisk for Woods. Mens en akillesskade refererer til enhver skade der senefibre er delvis revet, innebærer en akillesruptur at senen er fullstendig avrevet.

En slik skade krever betydelig lengre rehabilitering.

Leger som Golfweek har vært i kontakt med, mener det er overraskende om Woods returnerer til golf før Hero World Challenge i desember, hans egen show-turnering. 

Samtidig vil Masters Champions Dinner neste måned gi en pekepinn på hvordan han ligger an i rehabiliteringen – hvis han deltar.

Woods fyller 50 år senere i år.

Powered by Labrador CMS